Opera'da IDM Entegrasyon Problemi Çözümü

opera1-657x245

Internet Download Manager kullanıcılarının en büyük problemlerinden bir tanesi de, IDM ile düzgün entegre olamayan tarayıcılardır kuşkusuz. Mozilla ve Chrome ile IDM sorunsuz entegre olduğu halde, Opera ile düzgün entegre olamıyor. Daha doğrusu otomatik entegre olamıyor demek daha doğru olacaktır. Manuel olarak ufak bir işlemle bu sorunu çözmek mümkün. Gelin işlem adımlarına hep beraber göz atalım…

  • İlk olarak Internet Download Manager uygulamasının kurulu olduğu dizine gidin. “IDMGCExt” isimli dosyayı bulun.
  • Opera tarayıcınızı açıp, Eklentiler kısmına girin. Daha sonra IDM dizinindeki “IDMGCExt” isimli dosyayı sürükleyip, Opera’da Eklentiler sayfasına bırakın.
  • Karşınıza gelecek olan uyarıdaki “Yükle” butonuna tıklayarak, Opera-IDM entegrasyon eklentisini yükleme işlemini tamamlayın.

Bu işlemlerden sonra Opera-IDM entegrasyon sorununuz tamamen çözülmüş olacaktır.

Kurulum aşamalarını dilerseniz aşağıdaki görselden de takip edebilirsiniz…

kurulum

24 Yorum: “Opera'da IDM Entegrasyon Problemi Çözümü

    1. Tarayıcı ve IDM sürümünüzden kaynaklı olabilir. İkisini de güncellemeyi deneyip, işlemi yeniden uygulayın. Bunun haricinde bazı sitelerdeki içerikleri yakalayamamanız da normal. Örneğin, Youtube’da sorunsuz kullanabiliyor olmalısınız.

  1. çok teşekkürler sanırım tarayıcı her güncellendiğinde idm de güncellenmeli velhasıl dediğinizi yaptım idm eski sürümdü yeni sürüme güncelleyip entegreyi tekrar yapınca internet explorer gibi oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir